Складання протоколу про керування транспортного засобу у стані алкогольного чи будь якого іншого сп’яніння , а також відмова від проходження відповідного огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - однозначно не приємна ситуація для будь-якого водія. Однак, як показує практика далеко не завжди особа, щодо якої складено прокол є дійсно винною, а якщо й винною, то цю вину ще потрібно до вести.
В цій статті розглянемо такі питання
- На що варто звернути увагу суду під час розгляду справи?
- Як Вас повідомлять про дату судового засідання?
- Як оскаржити не бажану постанову суду?
- Що загрожує водію в разі притягнення його до адміністративної відповідальності?
Юридична компанія “CHERNIKOV & PARTNERS”
- Доведе Вашу не винуватість;
- Повернемо посвідчення водія;
- Звільнемо від сплати штрафу;
- Представимо Ваші інтереси в судових та правоохоронних органах;
- Гарантуємо повну конфіденційність ;
- Гарантуємо, що виконаємо взяті зобов'язання;
- Гарантуємо свою повагу та ефективнiсть.
Для розуміння, стаття 130 кодексу України про адміністративні правопорушення – є найпоширенішим правопорушенням на дорозі. В результаті чого є відповідна практика та розуміння, що варто робити водію у випадках коли все ж складено прокол про адміністративне правопорушення за ст. 130 КУпАП.
Якщо все ж працівники поліції склали відносно Вас прокол про адміністративне правопорушення за ст. 130 КУпАП рекомендуємо звернутись за правовою допомогою до адвоката. Самостійне вирішення проблеми може загрожувати водію штрафом від 17 000 до 51 000 грн. та від одного до десяти років позбавлення права керування транспортного засобу.
Варто пам’ятати складений протокол – не вирок. Складений протокол це не кінцевий результат. Після складання протоколу, через певний час поліція передає справу до суду. Суд в свою чергу зобов’язаний усіма можливими засобами та способами повідомити особу про дату судового засідання ( зазвичай про дату слухання повідомляють смс-повідомленням, телефонним дзвінком або повісткою).
Після того, як Вам повідомлять про конкретну дату, час та місце розгляду Вашої справи, Вам необхідно з’явитись до суду. Під час судового засідання Ви маєте право користуватись усіма права визначеними відповідно до ст. 268 КУпАП, а також іншими нормативними правовими актами. Звертайте увагу суду на конкретні порушення з боку поліції, в разі, якщо є така можливість залучити в якості свідків особу, яка була при складанні протоколу, заявляти усні та письмові клопотання.
Під час судового засідання, суд виносить одну з таких постанов:
- Про притягнення особи до адміністративної відповідальності ;
- Про закриття провадження у справі.
Все ж, якщо Вас не влаштовує постанова, яку щодо Вас виніс суд першої інстанції, Ви маєте право її оскаржити в апеляційному порядку.
Санкція статті 130 КУпАП однозначно дуже сувора. Водію може загрожувати штраф від 17 000 до 51 000 грн. та від одного до десяти років позбавлення права керування транспортним засобом, в окремих випадках передбачена також і конфіскація транспортного засобу.
Сьогодні найбільшою проблемою українців є незнання та нерозуміння, як діяти у проблемній ситуації, куди звертатися, як захистити свої права.
Немає нічого складного в тому, як правильно діяти під час зупинки транспортного засобу, складання протоколу, розгляду справи в суді – зберігайте спокій, пам’ятайте про свої права та звертайтеся за консультацією в Юридичну компанію “CHERNIKOV & PARTNERS”. Наша компанія має багаторічний досвід у вирішенні справ за ст. 130 КУпАП. Дуже часто бажаний результат розгляду справи за ст. 130 КУпАП залежить від того як вибудована позиція захисту та наскільки грамотно складено клопотання про закриття такої справи.
Команда “CHERNIKOV & PARTNERS” запрошує Вас на консультацію.