Складання протоколу за розпивання алкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп’яніння, або виконання ними обов’язків військової служби в нетверезому стані, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння загрожує військовослужбовцю штрафом, якщо його визнають винним та позбавленням виплат.
В цій статті розглянемо такі питання
- Які Ваші дії в разі коли Вас підозрюють в перебуванні на території частини в стані сп’яніння.
- Ваші дії в суді. Як варто себе поводити та першочергові кроки для позитивного результату.
- Суворість покарання у разі визнання винуватості за ст. 172-20 КУпАП.
- Коротко про те, чому потрібно звернутись до нас!
Юридична компанія “CHERNIKOV & PARTNERS”
- Доведе Вашу не винуватість;
- Повернемо посвідчення водія;
- Звільнемо від сплати штрафу;
- Представимо Ваші інтереси в судових та правоохоронних органах;
- Гарантуємо повну конфіденційність ;
- Гарантуємо, що виконаємо взяті зобов'язання;
- Гарантуємо свою повагу та ефективнiсть.
Для розуміння, стаття 172-20 кодексу України про адміністративні правопорушення – є найпоширенішим правопорушенням серед військових правопорушень. Якщо мовою цифр, то з 24 лютого 2022 року в судах першої інстанції у справах про притягнення військовослужбовців до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУПАП станом на сьогодні було прийнято більш ніж 90 тисяч постанов. Дана інформація наявна в Єдиному реєстрі судових рішень.
Ваші дії в разі коли Вас підозрюють в перебуванні на території частини в стані сп’яніння
Для початку слід пам’ятати про дві прості істинни.
Перш за все мова за призумцію не винуватості. Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України - особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Друге. Завжди пам’ятайте за ст. 63 Конституції України - особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.
Якщо щодо Вас є підозра, що Ви перебуваєте в стані сп’яніння Ви вважаєтесь не винним до тих пір, поки відносно Вас не буде винесено постанова суду. Крім того, якщо на Вас чинять тиск, просять підписати документи про які Ви вперше чуєте – посилайтесь на ст. 63 Конституції України.
Ваші дії в суді. Як варто себе поводити та першочергові кроки для позитивного результату
Перш за все, Ви маєте право виразити свою позицію в письмовому вигляді. Рекомендуємо Вам написати письмові пояснення та описати ситуацію. Письмове пояснення обов’язково слід зареєструвати через канцелярію суду. Крім того, про дане пояснення слід повідомити суд в разі розгляду справи по суті. Якщо Вам відомі порушення, які щодо Вас здійснили уповноважені особи військової частини чи медпрацівники закладу охорони здоров’я, варто написати клопотання про закриття адміністративної справи та просити суд закрити справу на підставі порушень з боку третіх осіб.
Суворість покарання у разі визнання винуватості за ст. 172-20 КУпАП.
На період дії військового стану до правопорушника застосовується ч. 3 ст. 172-20 КУпАП. Санкція статті 172-20 КУпАП однозначно дуже сувора військовослужбовцю може загрожувати штраф у розмірі від 17 000 до 34 000 тисяч гривень, або ж арешт з утриманням на гауптвахті на строк від десяти до п’ятнадцяти діб.
Коротко про те, чому потрібно звернутись до нас!
Показник нашої успішності - наші клієнти. Більше 60 % адміністративних справ за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП приходять до нас з рекомендацій військовослужбовців, яким ми допомогли.