ЗВІЛЬНЕННЯ З ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ МОБІЛІЗОВАНИХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

Зв’язатися з юристами практики
+380636569770

Зв'язатися з нами

Зв'язатися з нами

Ваше повідомлення успішно надіслано

Розрахувати вартість послуг

Ваше питання стосується мобілізації?
Ваше питання стосується проходження військової служби (звільнення, відпустка, компенсація)?
Ваше питання стосується ВЛК?
Ваше питання стосується виїзду за кордон?
Інші

Розрахувати вартість послуг

Ваше повідомлення успішно надіслано

ЗВІЛЬНЕННЯ З ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ МОБІЛІЗОВАНИХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

Зухвалий повномасштабний напад російської федерації мобілізувало українців, які у перші ж дні записалися до лав територіальної оборони та Збройних сил України.

Утім, на дев’ятий місяць боротьби питання ротації бойового складу, відпусток та звільнення з військової служби, зважаючи на велику кількість мобілізованих громадян набирає все більшої актуальності серед військовослужбовців та їх рідних.

Передусім слід відзначити, що Україна є правовою державою, яка проголосила людину, її життя та здоров’я найвищою соціальної цінності, що покладає на останню, навіть, у такий складний час для держави, обв’язок зі створення та дотримання належних процедур не лише з призову військовозобов’язаних, а й звільнення мобілізованих зі служби.

Основним законодавчим актом, що визначає підстави для звільнення з військової служби є Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу».

Разом з тим, військові реалії та практична реалізація законодавчих положень поступово вносять свої корективи у нормативне регулювання питань звільнення з військової служби. Зокрема, 20 вересня 2022 року Верховна Рада ухвалила зміни до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо додаткових підстав звільнення з військової служби під час воєнного стану.

 

 

CHERNIKOV & PARTNERS пропонує:

  • консультування щодо наявного права на звільнення з військової служби;
  • аналіз документів, що підтверджують підстави для звільнення з військової служби;
  • підготовку документів на звільнення військовослужбовця з військової служби;
  • направлення адвокатського запиту щодо стану розгляду поданого рапорту на звільнення з військової служби;
  • оскарження відмови у звільненні з військової служби.

 

Тож, хто має право на звільнення з військової служби?

Безпосередньо право військовослужбовця на звільнення зі служби залежить від періоду проходження служби та обставин які мають місце у конкретному випадку.

Зокрема, військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період та військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період, під час дії воєнного стану звільняються з військової служби:

  • за віком;

  • за станом здоров’я. Підставою для звільнення військовослужбовця зі служби за станом здоров’я є виключно стан його непридатності для подальшого проходження служби, що надається після проведення військово-лікарської експертизи. Належним документом є висновок (постанова) ВЛК про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку.

  • у разі засудження військовослужбовця до позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання;

  • через сімейні обставини або інші поважні причини, що є вичерпними.

banner zvilnennya z viiskovoi sluzhby ua

Це пояснюється тим, що в переважній більшості з початку повномасштабного військового вторгнення російської федерації українці на службу пішли добровільно не зважаючи на наявні обставини, що могли б стати підставою для відстрочки від призову.

Серед сімейних обставин, що можуть бути підставою для звільнення з військової служби можна виділити:

  • виховання дитини з інвалідністю віком до 18 років;

  • виховання тяжкохворої дитини;

  • необхідність здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка);

  • наявність дружини (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю I чи II групи;

  • військовослужбовці, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;

  • перебування на утриманні військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років;

  • та інші.

 

 

Як звільнитися з військової служби?

За наявності вищеописаних підстав або інших обставин, що наділяють Вас правом на звільнення з військової служби необхідно підготувати відповідний рапорт.

Рапорт на звільнення з військової служби подається до командування військової частини з обов’язковим долученням документів, що підтверджують наявність такого права.

  

 

Останні публікації