ІНДЕКСАЦІЯ ПЕНСІЙ ВІЙСЬКОВИМ ПЕНСІОНЕРАМ 2023

Дмитро Черніков
Співкеруючий партнер
+380638436990

Зв'язатися з нами

Зв'язатися з нами

Ваше повідомлення успішно надіслано

Розрахувати вартість послуг

Ваше питання стосується мобілізації?
Ваше питання стосується проходження військової служби (звільнення, відпустка, компенсація)?
Ваше питання стосується ВЛК?
Ваше питання стосується виїзду за кордон?
Інші

Розрахувати вартість послуг

Ваше повідомлення успішно надіслано

ІНДЕКСАЦІЯ ПЕНСІЙ ВІЙСЬКОВИМ ПЕНСІОНЕРАМ 2023

Останнім часом, на фоні перерахунку пенсії військовослужбовцям все частіше постає питання, чи проводиться індексація пенсії військовим пенсіонерам та чи провадилася вона у 2023 році? Незалежно від того, чи здійснювався перерахунок пенсій військовослужбовцям, зокрема через суд, індексація останніх проводилася і надалі може проводитися. Однак, не треба забувати, що сьогодні існують й інші кращі варіанти, як збільшити свою військову пенсію.

 

ПРЕДМЕТОМ РОЗГЛЯДУ ДАНОЇ СТАТТІ БУДУТЬ НАСТУПНІ ПИТАННЯ:

 1. Коли саме та яким чином проводилася індексація військових пенсій?
 2. Які виникають нюанси при проведенні Пенсійним фондом України зазначеної індексації?
 3. Перерахунок пенсії військовослужбовцям по прожитковому мінімуму як один із варіантів індексації військової пенсії.
 4. Найбільш поширені питання наших Клієнтів.

Коли востаннє проводилася індексація військової пенсії та який механізм її проведення?

Так, у березні 2023 року, на виконання положень пункту другого Постанови КМУ від 24.02.2023 № 168, Пенсійним фондом України було підвищено розміри пенсій військових на 19,7%. Однак, у зазначеній же постанові передбачено, що таке збільшення за результатами перерахунку пенсії за вислугу років не може перевищувати 1500 гривень. Тобто, у тому випадку, коли за результатами множення розміру військової пенсії на встановлений Постановою КМУ № 168 коефіцієнт збільшення, розмір пенсії збільшувався більше ніж на 1500 гривень, до пенсії додається лише 1500 гривень.

Пенсія військових, одним роком раніше, у березні 2022 року, була також проіндексована.

Відповідно до Постанови КМУ від 16 лютого 2022 року № 118 з 01 березня 2022 року розміри військових пенсій були збільшені на 14%.

Проведена індексація військових пенсій у березні 2022 року призвела до кращого збільшення пенсії, адже, порівняно із індексацією у березні 2023 року, не обмежувалася 1500 гривнями.

Чи буде індексація військових пенсій у наступному році? Все буде залежати від рішення КМУ. З упевненістю можна сказати лише одне, навіщо чекати поки уряд піде на зустріч звичайним людям і прийме рішення про чергову індексацію пенсії військовим пенсіонерам, коли існують також інші можливості їх збільшення у судовому порядку, про що буде зазначено нижче.

 

ПЕРЕВАГИ РОБОТИ З НАШОЮ КОМПАНІЄЮ:

 • Надаємо послуги по ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ
 • Супроводжуємо Вашу справу ПІД КЛЮЧ
 • Справою займатимуться адвокати із великим досвідом з питань перерахунку військових пенсій
 • Розгляд Вашої справи відбуватиметься у ПРИСКОРЕНОМУ ПОРЯДКУ
 • Постійна комунікація із Клієнтом

Які існують нюанси при проведені Пенсійним фондом України індексації?

Не зважаючи на те, що КМУ прийняв відповідні постанови про здійснення індексацій військових пенсій, на практиці трапляються випадки, коли зазначена індексація нарахована військовому пенсіонеру, але фактично не виплачується.

Дана ситуація виникає у тому випадку, коли на момент виплати даних індексацій, зокрема, індексація пенсій військовим пенсіонерам у 2023 році, військова пенсія досягла встановленого профільним Законом України № 2262-XII максимального розміру, який прирівнюється до розміру 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб. Оскільки, згідно положень Закону України, яким визначається Державний бюджет на 2023 рік, прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, встановлений на рівні 2093 гривень, то військові пенсії протягом 2023 року встановлюватимуться у максимальному розмірі – 20930 грн.

У тому разі, коли до пенсії військових застосовано обмеження її максимальним розміром, варто звертатися до суду та знімати такі обмеження, щоб пенсія військовослужбовців вже виплачувалася із урахуванням проведених Кабінетом Міністрів України індексацій.

Тобто, як ми бачимо працівники Пенсійного фонду постійно шукають будь-які можливості для того, щоб виплачувати пенсії за вислугу років у меншому розмірі, не зважаючи навіть на судові рішення, які набрали законної сили. Саме тому необхідно звертатися до професіоналів, які розуміють логіку працівників Пенсійного фонду та здатні відновити у судовому порядку порушені права.я того, як здійснити перерахунок пенсії військовослужбовцям за рішенням суду виходячи із актуального розміру прожиткового мінімуму (2684 гривні) пенсія збільшиться приблизно на 50 %, оскільки прожитковий мінімум за поточний рік більший за прожитковий мінімум 2018 року в 1.52 рази. Однак, на практиці, ця сума може бути ще більшою за рахунок проведеної у 2022 та 2023 роках індексації.

democracy

ЕТАПНІСТЬ РОБОТИ З НАШОЮ КОМПАНІЄЮ

 1. Укладання договору про надання правової допомоги.
 2. Надання юристу копій усіх необхідних для роботи документів.
 3. Юридичний супровід справи по перерахунку пенсії під ключ.

Перерахунок пенсії по прожитковому мінімуму?

Не враховуючи те, що раніше Кабінетом Міністрів України проводилася індексація пенсії військовослужбовцям, останні можуть збільшити свою пенсію також через її перерахунок по прожитковому мінімуму.

Перерахунок пенсій за вислугу років по прожитковому мінімуму повʼязаний із скасуванням пункту шостого Постанови КМУ №103, яким були внесені зміни до пункту четвертого Постанови КМУ № 704.

Так, апеляційний суд встановив, що зміни до пункту 4 Постанови № 704 стосується прав військового пенсіонера та звужує гарантоване державою право на достатнє пенсійне забезпечення військовослужбовців, адже призводить до суттєвого зменшення розміру грошового забезпечення при його розрахунку, яке використовується для перерахунку пенсій колишніх військовослужбовців.

З урахуванням зазначених вище обставин та того, що військові пенсіонери відсуджують пенсії, і сформувалася стала судова практика щодо зобовʼязання уповноважених органів надавити оновлені довідки про розмір грошового забезпечення станом на 29 січня 2020, 01 січня 2021, 01 січня 2022 та 01 січня 2023 роки із врахуванням вже збільшеного прожиткового мінімуму.

Орієнтовно, пенсія за вислугу років, перерахована по оновленим довідкам про розмір грошового забезпечення, збільшується на 25-30%.

Таким чином, перерахунок пенсій військовим по прожитковому мінімуму призведе до ще більшого збільшення пенсії, порівнюючи із проведеною Кабінетом Міністрів України індексацією військових пенсій. Більше того, здійснений перерахунок пенсії у судовому порядку є гарантією того, що Вам постійно буде виплачуватися пенсія у належному більшому розмірі, на відміну від індексацій проведених КМУ, які ґрунтуються лише на постановах, та які так само можуть бути змінені/скасувані коли завгодно, свідками чого ми були, принаймні, останні пʼять років.

Найбільш поширені питання наших Клієнтів

 1. Чи буде проводитися індексація пенсій військовослужбовцям у 2024 році?

Попередні індексації пенсій військових, а саме у березні 2022 та 2023 років, проводилися за окремими постановами Кабінету Міністрів України та у різних розмірах. А тому, питання, чи буде проводитися індексація пенсії за вислугу років у 2024 році та який буде її розмір, вирішуватиметься в Уряді.

2. Скільки триватиме процес перерахунку пенсії по прожитковому мінімуму?

Починаючи роботу по перерахунку військової пенсії по прожитковому мінімуму, слід розуміти, що він здійснюється через два судові процеси. Перший суд буде з уповноваженим органом, який має видати нову довідку про розмір грошового забезпечення, другий суд – вже безпосередньо із Пенсійним фондом.

Лише з допомогою кваліфікованих юристів з питань перерахунку пенсій військовослужбовцям, які розуміють усі нюанси такого перерахунку, Ви зможете отримати очікуваний результат. Не забувайте, що з кожним місяцем, не отримуючи пенсію у належному розмірі, Ви втрачаєте свої гроші. Тож, не гайте даремно часу, звертайтесь до Юридичної компанії «Чернікови та партнери», МИ ДОПОМОЖЕМО ЗБІЛЬШИТИ ВАШУ ПЕНСІЮ!