ШТРАФ 17000 ГРИВЕНЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ОБОРОНУ

ШТРАФ 17000 ГРИВЕНЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ОБОРОНУ

Зв’язатися з юристами практики
+380635285603

Зв'язатися з нами

Зв'язатися з нами

Ваше повідомлення успішно надіслано

Розрахувати вартість послуг

Ваше питання стосується мобілізації?
Ваше питання стосується проходження військової служби (звільнення, відпустка, компенсація)?
Ваше питання стосується ВЛК?
Ваше питання стосується виїзду за кордон?
Інші

Розрахувати вартість послуг

Ваше повідомлення успішно надіслано

ШТРАФ 17000 ГРИВЕНЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ОБОРОНУ

Що страшніше штраф чи розшук? Постійні активні зміни до законодавства залякують всіх автоматичними штрафами за порушення військового обліку. Автоматичними – тобто такими про які ви дізнаєтеся лише отримавши постанову про притягнення до відповідальності з визначеним розміром штрафу, ну або ж іншою санкцією.

Найпоширенішою ситуацією серед військовозобов’язаних є штрафи за порушення правил військового обліку, порушення вимог законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Відповідальність за передбачена статтями 210 та 210-1 КУпАП.

Звісно на практиці ми бачили і випадки накладення штрафу за незʼявлення за повісткою, за якою особа насправді прибувала у військомат. Однак такі казуси бувають рідко і вирішуються судом швидко.

Серед основних та частин причин накладення штрафу 17000 гривень за порушення норм мобілізації виокремлюють:

  • відмову від участі проходженні військово-лікарської комісії (ВЛК);
  • відсутність військово-облікового документа;
  • ігнорування повістки для прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Розглянемо ключові питання та найбільш поширені ситуації, пов’язані з такими випадками.

Що визначає розмір штрафу в 17000 гривень?

За недотримання правил військового обліку громадянами у період воєнного стану застосовується частина 2 статті 210 КУпАП., яка передбачає штраф у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що еквівалентно 17000 гривень.

Аналогічна сума штрафу передбачена за порушення вимог законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку чи мобілізацію. Штраф за таке порушення також складає 17000 гривень.

Таким чином, у період воєнного стану будь-яке порушення, пов’язане із законодавством про мобілізацію або військовий облік, призводить до накладення штрафу в розмірі не менше 17000 гривень.

Тут звісно не без нюансів, бо важливий момент вчинення особою порушення. Тому не забуваємо про незворотність дії закону у часі і виключення з цього надважливого принципу.

Відмова від участі у ВЛК

Відповідно до положень статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на громадян покладається обовʼязок проходити медичний огляд для визначення придатності до служби. Підставою для такого направлення є конкретне рішення керівника ТЦК та СП (військомату), що оформлюється ні чим іншим, як повісткою.

На практиці часто трапляються ситуації, коли повістки військовозобов’язаним оформлюються неналежним чином, наприклад, з порушеннями процедури. У таких випадках відмова від ВЛК нерідко стає підставою для адміністративного затримання з боку поліції. Працівники ТЦК та СП у таких ситуаціях складають протоколи й постанови, які можна оскаржити протягом 10 днів.

Варто зазначити, що відмова від проходження ВЛК, як в усній, так і в письмовій формі, не є складом адміністративного правопорушення. Навіть після висловленої відмови військовозобов’язаний має змогу виконати вимогу повістки та пройти медичний огляд. З огляду на це, оскарження незаконно складених постанов ТЦК та СП є досить поширеним явищем.

І звісно не забуваємо, що при проходженні ВЛК ви зобовʼязані давати медичні документи на підтвердження наявних у вас захворювань. Тому при отриманні повістки на проходження ВЛК та схиляння вас тут і відразу пройти медогляд доцільно апелювати наявністю у вас саме обовʼязку надавати свої медичні документи (наприклад мед. Карту, виписки за стаціонар чи протоколи обстежень МРТ і тому подібне).

Відсутність військового квитка

Слід зауважити, що навіть громадяни, які мають лише посвідчення про приписку (приписне посвідчення), можуть скористатися мобільним додатком «Резерв+» або веб-порталом «Дія» для створення електронного військово-облікового документа. Цей документ є повноцінною альтернативою паперовому військово-обліковому документу.

У разі наявності електронного документа або його роздрукованої копії можна без проблем виконати вимогу про пред’явлення документів представникам ТЦК та СП чи поліції. Відтак відсутність підстав для затримання особи або накладення штрафу у розмірі 17 000 гривень стає очевидною.

Ігнорування повістки та штраф мобілізація

Стратегія захисту в справах, що стосуються порушень вимог щодо прибуття до ТЦК та СП за повістками, може базуватися на логіці, яка використовується у випадках відмови від участі у проходженні ВЛК. Однак, крім цього, вона повинна враховувати й інші важливі аспекти, які можуть вплинути на результат справи.

Для отримання кваліфікованої допомоги у таких ситуаціях рекомендується звернутися до профільного юриста юридичної компанії «Чернікови та партнери».