СТЯГНЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ

СТЯГНЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ

Дмитро Черніков
Співкеруючий партнер
+380634567179

Зв'язатися з нами

Зв'язатися з нами

Ваше повідомлення успішно надіслано

Розрахувати вартість послуг

Ваше питання стосується мобілізації?
Ваше питання стосується проходження військової служби (звільнення, відпустка, компенсація)?
Ваше питання стосується ВЛК?
Ваше питання стосується виїзду за кордон?
Інші

Розрахувати вартість послуг

Ваше повідомлення успішно надіслано

СТЯГНЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ

У сучасних ринкових відносинах виникнення заборгованості з оплати товару, послуг, робіт чи з повернення коштів за позикою, чи укладеним кредитним договором є звичним явищем. Саме на етапі прострочення виконання грошового зобов’язання для ефективного захисту порушених прав кредитора, позикодавцю вкрай необхідно залучати юристів.

Юридичний супровід питання стягнення проблемної заборгованості, повернення боргу чи кредитних коштів необхідний як у відносинах з фізичними особами, так і контрагентами за укладеними господарськими договорами.

Саме юристи зможуть правильно, з точки зору законодавства, надати правову оцінку ситуації та запропонувати найбільш ефективні інструменти вирішення спору та стягнення боргу.

democracyПравовий аналіз наявного боргу та структури заборгованості

Опинившись у ситуації, коли ваші прохання з повернення боргу або належного виконання грошових зобов’язань ігноруються позичальником чи контрагентом, в першу чергу для вибору ефективного інструменту слід здійснити аналіз підстав виникнення боргу, структури заборгованості та причин неповернення боржником коштів.

Оскільки правова природа виникнення заборгованості може бути різною, зокрема за господарським договором, за виданою розпискою або без такої застосуванню підлягають різні положення чинного законодавства та досить часто застосовуються відмінні механізми примусового повернення боргу.

Для прикладу за укладеним господарським договором, контрагенти такого, могли передбачити, що будь-які спори розглядаються не в порядку процесуального законодавства, а третейськими чи арбітражними судами.

Інша ситуація коли ви маєте нотаріально посвідчений договір позики, що дозволяє кредитору отримати примусове стягнення боргу позасудовому порядку шляхом проставлення виконавчого напису нотаріуса та відкриття виконавчого провадження.

Також, не слід забувати й про причини неповернення боргу, оскільки розуміння таких може стати підставою для коригування обраного механізму примусового стягнення заборгованості.

Які наявні інструменти примусового стягнення боргу?

Можна часто почути від юристів, що єдино правильним та ефективним варіантом стягнення заборгованості є судовий порядок або претензійний чи інші заходи впливу на боржника. Однак, слід розуміти, що в кожній окремій ситуації той чи інший інструмент підбирається з точки зору доцільності та ефективності.

Зокрема, враховується майновий та фінансовий стан боржника, правова підстава виникнення боргу, статус боржника у суспільстві та його схильність до діалогу.

Так, маючи укладений господарський договір та повне ігнорування боржника, доречно буде одразу звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованості. Водночас такий механізм не буде ефективним у випадку необхідності стягнення боргу за розпискою або ж без такої, а майновий стан боржника є незадовільним.

Тож, давайте коротко розглянемо наявні інструменти примусового стягнення боргу:

  • Діалог юриста з боржником: такий етап є можливим та доцільним, у разі визнання боржником боргу, однак через наявні причини заборгованість не погашена. Результатом таких перемовин може бути угода сторін про розстрочення виконання зобов’язання з належним документальним оформленням для наступного примусового стягнення поза судовому порядку.
  • Направлення претензії: зазвичай, є досудовим етапом та полягає в підготовці вимоги до контрагента про повернення боргу з розрахунком основної суми боргу, так і штрафних санкцій.
  • Судовий порядок: є найбільш поширеним інструментом та вимагає підготовки позовної заяви про стягнення заборгованості. При ініціюванні судового процесу не варто забувати про заходи забезпечення позову, зокрема накладання арешту на банківські рахунки боржника та встановлення заборони розпоряджатися майном.
  • Відкриття кримінального провадження: є крайнім заходом впливу на боржника та є ефективним коли кошти у позику передавалися без документального оформлення.

Чому варто звернутися до адвокатів CHERNIKOV & PARTNERS?

  •  Ми комплексно підходимо до питання стягнення заборгованості та розуміємо, що результат досягається при використанні усіх можливих інструментів для повернення боргу;
  • Маємо напрацьовані інструменти повернення боргу як в судовому порядку, так і позасудовому (зокрема, стягнення боргу за розпискою, стягнення заборгованості у воєнний час, стягнення боргу за позикою, стягнення заборгованості в іноземній валюті);
  • Ми включаємося у роботу на будь-якій стадії вирішення питання повернення заборгованості;
  • Наша команда береться за будь-яку справу, незалежно від складності такої;
  • До нас звертаються з питання повернення заборгованості як кредитори, так і боржники, і саме тому ми знаємо як допомогти Вам.