ТРОЄ ДІТЕЙ НА УТРИМАННІ - ОДНОЗНАЧНА ПІДСТАВА ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ З ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ

ТРОЄ ДІТЕЙ НА УТРИМАННІ - ОДНОЗНАЧНА ПІДСТАВА ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ З ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ

Дмитро Черніков
Співкеруючий партнер
+380636569770

Зв'язатися з нами

Зв'язатися з нами

Ваше повідомлення успішно надіслано

Розрахувати вартість послуг

Ваше питання стосується мобілізації?
Ваше питання стосується проходження військової служби (звільнення, відпустка, компенсація)?
Ваше питання стосується ВЛК?
Ваше питання стосується виїзду за кордон?
Інші

Розрахувати вартість послуг

Ваше повідомлення успішно надіслано

ТРОЄ ДІТЕЙ НА УТРИМАННІ - ОДНОЗНАЧНА ПІДСТАВА ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ З ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ

Введення в Україні воєнного стану дозволило залучити до служби в ЗСУ сотні тисяч військовослужбовців, які у зв’язку зі збройною агресією ворога втратили можливість мирно існувати у звичних їм умовах, зустрічатися з рідними, відпочивати та ходити та звичайну роботу. Разом з тим, введення воєнного стану впровадило значний перелік підстав для звільнення з військової служби, зокрема у зв’язку з наявністю трьох і більше дітей на утриманні віком до 18 років.

Військовий адвокат точно знає, які підстави для звільнення є реальними та такими, які реалізуються на практиці. Звичайна консультація військового юриста надасть військовослужбовцю вкрай важливі відомості про те, яким саме чином можна звільнитися з ЗСУ.

democracyУмови для звільнення по утриманню трьох дітей

Зокрема, найімовірніше звільнення з військової служби у воєнний час можливе у разі, якщо військовослужбовець має трьох рідних дітей віком до 18 років. Підтвердити це можна за допомогою трьох свідоцтв про народження дітей, а факт здійснення утримання доказується випискою з банку про те, що дружина отримує грошові перекази від військовослужбовця для понесення відповідних витрат. 

Рапорт на звільнення з ЗСУ за сімейними обставинами може також містити в додатках й інші документи, які підтверджують факт утримання дітей. Якщо утримання здійснюється не тільки в грошовій, а й в натуральній формі, тобто шляхом придбання та надання дітям речей та продуктів харчування, відповідним доказом стосовно цього може виступати письмова урочиста заява дружини, яку вона може скласти у нотаріуса про те, що її чоловік належним чином здійснює свій обов’язок з утримання дітей.

Підстави для звільнення з військової служби в законодавстві прописані доволі однозначно, проте способи доказування здійснення факту утримання дітей не є визначеними. 

Особливо цікавою є ситуація, коли у подружжя є одна або декілька дітей від попереднього шлюбу жінки. В такому випадку буде доречним разом з рапортом на звільнення з ЗСУ за сімейними обставинами надати докази наявності заборгованості по сплаті аліментів батьком дитини (колишнім чоловіком), а також довідку про склад сім’ї.

Підсумовуючи, варто перелічити список основних документів необхідних для звільнення.

Які документи потрібні для звільнення?

  • Свідоцтва про народження кожної дитини;
  • Свідоцтво про шлюб;
  • Виписку з банку;
  • Нотаріальна заява матері дітей (в окремих випадках);
  • Довідка з ДВС про наявність заборгованості по сплаті аліментів (в окремих випадках).

Практика військового юриста містить знання та досвід по звільненню з військової служби за сімейними обставинами з усіх можливих підстав та за наявності різного пакету документів, що можуть бути використані при подачі рапорту на звільнення. При цьому дуже важливою є можливість військовослужбовцю отримати онлайн консультацію військового юриста телефоном або в месенджері, а також оперативно обмінятися думками стосовно можливості звільнення. За підтвердження наявності підстав для звільнення за сімейними обставинами, військовий юрист швидко та якісно підготує необхідне подання з залученням необхідних документів, а потім організує доставку та подачу рапорту від імені військовослужбовця командиру.

 Юридична компанія “CHERNIKOV & PARTNERS” має багаторічний досвід по звільненню з військової служби. Юрист по військових справах допоможе якісно скласти рапорт та чітко зазначити усі обставини у відповідності до законодавчих вимог до такого документу. Дуже часто оперативний та бажаний результат розгляду рапорту залежить від того, наскільки грамотно він складений. Аби ваш рапорт не повертали і ви не стали заручником бюрократії, варто завчасно подбати про юридичний супровід. Команда “CHERNIKOV & PARTNERS” якісно його забезпечить.